Кошик
35 відгуків
+380 6 7 6 370 370
+380676370370Киев Алина
+380666705033Днепр Ирина
Додати відгук

6 способів позбутися стресу

6 способів позбутися стресу

Стрес - це природний захист організму від хижаків і небезпек. Це змушує наш організм виробляти гормони, що готують його системи до того, щоб уникнути небезпеки або протистояти їй. Люди зазвичай називають це механізмом боротьби або втечі. Багато людей страждають хронічним стресом і тривогою. Вони стикаються з такими симптомами, як нервозність, збудження, напругу, прискорене серцебиття і біль у грудях. Коли люди стикаються з проблемою або загрозою, вони частково реагують фізично. Тіло активує ресурси, які допомагають нам або залишитися і протистояти виклику, або як можна швидше дістатися до безпечного місця.

Організм виробляє більшу кількість хімічних речовин кортизолу, адреналіну і норадреналіну. Вони викликають такі фізичні реакції:

 

 • підвищений кров'яний тиск
 • підвищена підготовленість м'язів
 • пітливість
 • пильність

Всі ці фактори покращують здатність людини реагувати на потенційно небезпечну або складну ситуацію. Норепінефріну і адреналін також викликають почастішання пульсу.

Фактори навколишнього середовища, що викликають цю реакцію, називаються стресорами. Приклади включають шум, агресивна поведінка, перевищення швидкості машини, страшні моменти у фільмах або навіть вихід на перше побачення.

Від того, як людина реагує на скрутну ситуацію, буде залежати вплив стресу на загальний стан здоров'я. Деякі люди можуть відчувати кілька факторів стресу поспіль або одночасно, але це не призводить до серйозної стресової реакції, а в інших може бути більш сильна реакція на один фактор стресу.

Людина, яка відчуває, що у нього недостатньо ресурсів, щоб впоратися, ймовірно, буде мати більш сильну реакцію, яка може викликати проблеми зі здоров'ям. Стресори по-різному впливають на людей.

Постійно негативна реакція на виклики може негативно позначитися на здоров'я і щастя.

Однак уважне ставлення до наслідків стресу може допомогти людині більш ефективно і краще справлятися з ним.

І так, кілька порад, як подбати про своєму емоційному і фізичному здоров'ї.

1.Фізичні вправи.

Вправи - відмінний спосіб спалити тривогу і занепокоєння, і дослідження, як правило, підтверджують це. Рухайтеся, щоб впоратися зі стресом. Практично будь-яка фізична навантаження знімає стрес. Активний спосіб життя може підвищити рівень ендорфінів в організмі і відвернути вас від повсякденних турбот. Ви знаєте, що вправи приносять користь вашому тілу, але ви занадто зайняті і напружені, щоб вписати їх в свій розпорядок дня. Якщо ви не спортсмен або навіть якщо ви не в формі, ви все одно можете зробити невеликі вправи, які допоможуть впоратися зі стресом, і трохи розслабитися.

Фізичні вправи покращують ваше загальний стан здоров'я і відчуття благополуччя, що робить вашу ходу більш бадьорою з кожним днем, а також, покращують сон і концентрацію уваги. Вправи також мають ряд прямих переваг для зняття стресу.

 • Вони накачують вас ендорфінами. Фізична активність може допомогти збільшити вироблення в мозку нейромедіаторів доброго самопочуття, які називаються ендорфінами. Хоча цю функцію часто називають кайфом бігуна, будь аеробна активність, така як запальна гра в теніс або похід на природу, може сприяти виникненню цього відчуття.
 • Знижує негативні наслідки стресу. Такі вправи, як біг або швидка ходьба можуть справити позитивний вплив на ваш організм, в тому числі на серцево-судинну, травну та імунну системи, допомагаючи захистити його від шкідливого впливу стресу.
 • Це медитація в русі. Після динамічної гри в ракетбол, тривалої прогулянки, бігу або декількох кіл в басейні ви часто можете виявити, що забули про денних подразненнях і зосередилися тільки на рухах свого тіла. Коли ви почнете регулярно позбавлятися від повсякденного напруги з допомогою руху і фізичної активності, ви можете виявити, що ця зосередженість на одній задачі і виникає в результаті енергія та оптимізм можуть допомогти вам залишатися спокійним, ясним і зосередженим у всьому, що ви робите.

 • Покращує настрій. Регулярні вправи можуть підвищити впевненість в собі, поліпшити настрій, допомогти розслабитися і зменшити симптоми легкої депресії і занепокоєння. Вправи також можуть поліпшити ваш сон, який часто порушується з-за стресу, депресії і занепокоєння. Всі ці переваги вправ можуть знизити рівень стресу і дати вам відчуття контролю над своїм тілом і своїм життям.
 • Роби те що любиш. Практично будь-яка форма вправ або рухів може підвищити вашу фізичну форму і знизити рівень стресу. Найголовніше - вибрати заняття, яке вам подобається. Наприклад: ходьба, підйом по сходах, біг, танці, їзда на велосипеді, йога, тай-чі, садівництво, важка атлетика і плавання.

  І пам'ятайте, вам не потрібно відвідувати тренажерний зал, щоб почати рухатися. Прогуляйтеся з собакою, спробуйте вправи з власною вагою або подивіться відео про йогу будинку.

2.Медитація.

Медитація допомагає сповільнити біг думок, полегшуючи боротьбу зі стресом і тривогою. Може допомогти широкий спектр стилів медитації, включаючи усвідомленість і медитацію під час йоги, так само для поліпшення медитації можна використовувати ефірні масла.

Медитація, заснована на усвідомленості, стає все більш популярною в терапії. У метааналитическом огляді 2010 року показано, що вона може бути дуже ефективною для людей з розладами, пов'язаними з настроєм і тривогою.

3.Вправи на розслаблення.

Деякі люди несвідомо напружують м'язи і стискають щелепи у відповідь на занепокоєння. Можуть допомогти прогресивні вправи на розслаблення.

Спробуйте лягти в зручне положення і повільно стискайте і розслабляйте кожну групу м'язів, починаючи з пальців ніг і закінчуючи плечима і щелепою.

4.Лист.

Якщо ви знайдете спосіб висловити тривогу, вам буде легше з нею впоратися.

Деякі дослідження показують, що ведення щоденника та інші форми листи можуть допомогти людям краще справлятися з тривогою. Творче лист може допомогти дітям і підліткам справитися з тривогою. Так само можна почати малювати картини або вишивати.

5. Стратегії управління часом.

Деякі люди турбуються, якщо у них занадто багато зобов'язань одночасно. Це може бути сім'я, робота і діяльність, пов'язана зі здоров'ям. Наявність плану наступних необхідних дій може допомогти стримати занепокоєння.

Ефективні стратегії тайм-менеджменту можуть допомогти людям зосередитися на одній задачі за один раз. Книжкові планувальники та онлайн-календарі можуть допомогти, так само як і протидія спонукання виконувати кілька завдань одночасно.

Деякі люди вважають, що розбиття великих проектів на керовані кроки може допомогти їм виконувати ці завдання з меншим стресом.

6. Ароматерапія

Обоняние успокаивающих эфирных масел может помочь уменьшить стресс и беспокойство. Некоторые ароматы лучше подходят для одних людей, чем для других, поэтому попробуйте поэкспериментировать с различными вариантами. Главное, чтоб вам нравился запах.

Особенно полезна лаванда. В исследовании 2012 года было проверено влияние ароматерапии лавандой на бессонницу у  67 женщин в возрасте 45–55 лет. Результаты показывают, что ароматерапия может снизить частоту сердечных сокращений в краткосрочной перспективе и помочь облегчить проблемы со сном в долгосрочной перспективе.

P.S

І невеликий бонус), в нашому інтернет-магазині, ви можете придбати натуральні препарати для зняття стресу, такі як, Седативний комплекс Релаксину Паник, Вівасан, Швейцарія і Капсули Релакс рослинний антидепресант, Вівасан, Швейцарія