Основи Ароматерапії
Ефірні олії та аромотерапія - це один з способів стимулювання частин мозку, які можуть допомогти вам розслабитися, зосередитися або поліпшити настрій.
Нюх - це наше саме примітивне почуття, безпосередньо впливає на лімбічну систему, частина нашого мозку, відповідальну за секс, мотивацію і емоції. За словами прихильників ароматерапії, ми можемо використовувати цю зв'язок, використовуючи аромати, які ми знаходимо заспокійливими, приємними або піднімають настрій. Тим не менш, лікарі сперечаються про користь для здоров'я, рекламованої в галузі ароматерапії, в основному посилаючись на відсутність строгих наукових досліджень, які базуються в основному на анекдотичних дослідженнях і фольклорі.
Дослідження з ароматерапії були опубліковані, в основному в Німеччині і Японії. Вони досліджували вплив на розум і тіло вдихання ефірних олій або нанесенням їх розбавлених форм на шкіру. Дослідження показують, що зцілення з допомогою ароматерапії дійсно щось є.
Наука про аромат
Перш ніж описувати деякі з найбільш інтригуючих досліджень (всі з яких включають використання людьми різних ароматерапевтических коштів), слід зробити кілька застережень: рослини розрізняються. Люди різні. І будь-який живий організм буде реагувати у відповідності з генетичними факторами, так і факторами навколишнього середовища. Тому не дивно, що деякі люди мають сильну реакцію на деякі ефірні масла у той час як у інших немає ніякої реакції, і що чутливість може змінюватися з часом. Крім того, те, що масло є натуральним, ще не гарантує його безпеку - уявіть собі наслідки масажу з використанням «повністю натуральний» отруйного плюща! Ось короткий виклад деяких досліджень, присвячених переваг ароматерапії.
Дослідники з Медичної школи Університету Тохо в Токіо виміряли зрушення мозкових хвиль при вдиханні жасминового масла і виявили, що воно надає стимулюючий ефект, аналогічний ефекту кави.
Грунтуючись на комп'ютерних вимірах тонких і швидких реакцій, дослідники з Університету Інсбрука в Австрії прийшли до висновку, що вдыхаемое масло лаванди заспокоює центральну нервову систему.
У дослідженні Віденського університету дослідники зосередили увагу на впливі декількох масел на мишей, які були надмірно збуджені кофеїном. Команда виявила, що аромати масла лаванди, масла неролі заспокоюють мишей.
Японські дослідники виявили, що вдихання запаху апельсинового масла знижує кров'яний тиск, а вдихання запахів олії перцевої м'яти і жасмину знижує периферичний кров'яний тиск.
Дослідники з Університету Ернст-Моріц-Арндт в Грифсвальде, Німеччина, виявили, що ефірні олії в цілому є місцевими анестетиками при вдиханні в дуже низьких дозах з-за їх жиророзчинний природи, що означає, що вони легко змінюють клітинні мембрани.
У неврологічній клініці Університету Крістіана Альбрехта в Кілі, Німеччина, дослідники виявили, що поєднання олії м'яти перцевої та олії евкаліпта значно полегшує головний біль у людей.
Мы знаем, что психологический стресс вызывает выброс адреналина и кортизола, которые, в свою очередь, подавляют иммунные реакции. Это приводит к еще большему заражению и дальнейшей эмоциональной депрессии. Итак, если определенное лечение заставляет нас чувствовать себя хорошо, не оказывает ли оно положительное влияние на нашу иммунную систему? Независимо от того, являются ли конечные результаты эффектом плацебо или нет, в конечном итоге следует задать вопрос: если он улучшает состояние без вреда - и по разумной цене - разве это не имеет значения? Поки наука не дасть більше відповідей про ароматерапії, ми можемо покладатися як на анекдотичні відкриття, так і на наукові дослідження по мірі їх появи.
- Артур О. Такер
Принцип и правило индивидуального подхода - основа всей ароматерапии. При подборе методов решения проблемы, способов и средств нужно отталкиваться исключительно от индивидуальных особенностей, состояния здоровья, психологического, эмоционального состояния. В частности, следует учитывать наличие аллергических реакций, индивидуальные предпочтения к запахам, вкусы и даже особенности характера, возраст, хронические заболевания, жизненную ситуацию семейное положение, конфликты, уровень стрессогенных факторов. Все это должно стать основой выбора конкретных инструментов и методов. Ароматерапия - наука сугубо индивидуальная и должна базироваться на тщательном персональном анализе и глубокой диагностике. Передозировки и игнорирование противопоказаний могут привести к последствиям не менее серьезным, чем любые фармакологические продукты.
Наш совет: безопасность эфирных масел
Разумное использование эфирных масел означает признание их высокой концентрации, поэтому при неправильном использовании они могут вызывать раздражение.
Всегда храните эфирные масла в недоступном для детей и домашних животных месте и тщательно мойте руки после работы с ними.
Всегда смешивайте эфирное масло с маслом-носителем, например, с маслом жожоба, маслом авокадо или с миндальным маслом. Используйте от 1 до 3 капель эфирного масла на каждую чайную ложку масла-носителя. Храните неиспользованную смесь в емкости из темного стекла в прохладном месте.
Поскольку эфирные масла летучие и концентрированные, они также легко воспламеняются. Держите их подальше от зажженных свечей и другого огня.
Сферу впливу ароматерапії зазвичай окреслюють трьома областями - психоемоційної, косметологічної та медичної, але варіативність методів дозволяє використовувати ефірні масла і в кулінарії, побутовій сфері, в якості афродізіака (іланг-іланг, жасмин, пачулі, троянда Марокко).