Кошик
226 відгуків
+380 6 7 6 370 370
+380 (67) 637-03-70Киев Алина
+380 (50) 320-37-87www.vivasan-original.com.ua
Додати відгук

10 порад, як подбати про себе під час менопаузи.

10 порад, як подбати про себе під час менопаузи.

Що таке менопауза?

Менопауза настає, коли у жінки дванадцять місяців поспіль відсутні менструації. Середній вік настання менопаузи у жінки становить 51 рік, але вона може настати як раніше, так і пізніше цього віку. Менопауза буває двох стадій: перименопауза і постменопауза. Нижче ми розглянемо ці дві фази менопаузи.

Перименопауза

Менопауза - це не раптова зміна. Роки, що передують менопаузі, називаються перименопаузой. Кожна жінка переживає це по-своєму, і це може тривати до семи років або всього кілька місяців.

Під час перехідної фази перименопаузы яєчники виробляють менше естрогену і яєць. Також зазвичай в цей час менструації стають менш регулярними. У більшості жінок перименопауза починається в середині 40-х років, але це може статися і в середині 30-х років. Жінки все ще можуть завагітніти в перименопаузі, навіть якщо менструація трапляється рідше.

Постменопауза

Перименопауза офіційно стає менопаузою або постменопаузой тільки після того, як у жінки не було менструації протягом одного року. По закінченні дванадцяти місяців після останньої менструації організм виробляє дуже мало естрогену, і слизова оболонка матки перестає товщати. Після цього жінка більше не може завагітніти.

 

Які симптоми менопаузи?

Симптоми менопаузи починаються в стадії перименопаузы і продовжуються в період менопаузи або постменопаузи. Протягом цього часу тіло жінки поступово змінюється, і симптоми можуть бути більш або менш помітними в залежності від реакції вашого тіла на зміни.

Симптоми перименопаузы

У перименопаузі жінки можуть почати помічати зміни у своєму тілі й розпорядку дня ще до настання менопаузи. Ці зміни відбуваються із-за того, що яєчники виробляють менше естрогену. Симптоми перименопаузы:

  • Більш важкі або більш легкі періоди
  • Приливи
  • Безсоння
  • Більш тривалий або короткий проміжок часу між менструаціями
  • Перепади настрою
  • Нічний піт
  • Зміни сечовипускання (нетримання сечі і частота)
  • Сухість піхви

Симптоми постменопаузи

Перший симптом постменопаузи - відсутність місячних протягом одного повного року. Після цього у жінки можуть з'явитися будь-які з наступних симптомів:

  • Приливи
  • Безсоння
  • Перепади настрою
  • Нічний піт
  • Сухість піхви

Важливо зрозуміти, як працює ваше тіло до і під час менопаузи.

Естроген рухає вперед жіноче тіло.
Репродуктивний цикл жінки визначається в основному двома гормонами: естрогеном і прогестероном. Андрогени також існують в жіночому організмі, але в різних обсягах, оскільки це гормон, пов'язаний з чоловічими статевими органами.

Під час репродуктивного і менструального циклу концентрація естрогену і прогестерону в організмі змінюється і тим самим допомагає регулювати цикли.

Прогестерон дозволяє розслабитися
Прогестерон - заспокійливий гормон. Він врівноважує прагнення естрогену до активності і допомагає вам добре виспатися. Він також заспокоює емоційні потрясіння.

Поки жінка ще знаходиться в репродуктивній фазі, прогестерон готує стінку матки до імплантації заплідненої яйцеклітини, що дозволяє зберегти вагітність у матці. Якщо під час циклу заплідненої яйцеклітини немає, прогестерон потовщує стінку матки, готуючись до менструації.

Естроген і прогестерон подібні інь і янь жіночої репродуктивної системи.
До настання менопаузи вони повинні існувати у відповідній рівновазі. З віком у жінок концентрація цих гормонів різко змінюється, що робить значний вплив на весь організм.

Симптоми низького естрогену.

Припливи жару та нічна пітливість

Припливи і нічна пітливість - найбільш поширені симптоми, викликані низьким рівнем естрогену в організмі. Іноді кров може виходити на поверхню шкіри. Оскільки кров знаходиться поруч з шкірою, особа може почервоніти.

Перепади настрою

Перепади настрою - ще один частий ознака низького рівня естрогену. Почуття тривоги, смутку або дратівливості - дуже поширені зміни настрою, пов'язані з низьким рівнем естрогену. Перепади настрою можуть посилюватися, коли безсоння виникає через потовиділення або припливів вночі.

Витончення шкіри і тканин

Низький рівень естрогену може потоншити тканини шкіри, сечовивідних шляхів і піхви. Зморшки на шкірі можуть стати більш помітними. Витончення сечовивідних шляхів може призвести до більш частого інфікування або гострої необхідності помочитися. Сухість піхви може викликати дискомфорт або біль під час сексу.

 

Ризик для здоров'я жінки при менопаузі:

Остеопороз

Остеопороз - це коли кістки стають слабкими і ламкими з-за нестачі кальцію. Естроген зберігає здоров'я кісток, запобігаючи втрату кальцію. Коли рівень естрогену знижується із-за гормональних змін, це може збільшити ризик переломів хребта, стегон, ніг і рук.

Жінки, які багато п'ють, курять і не займаються спортом, піддаються підвищеному ризику розвитку остеопорозу. Худі і мініатюрні жінки, а також жінки з сімейним анамнезом остеопорозу також мають більш високий ризик розвитку цього стану.

Серцеве захворювання

Естроген грає роль в захисті організму від серцевих захворювань, оскільки може підвищувати рівень хорошого холестерину (ЛПВЩ) в крові. Різке збільшення ризику серцевих захворювань відбувається при клімаксі.

Наднирники
Наднирники розташовані у верхній частині наших нирок. Під час менопаузи ці маленькі залози беруть на себе більшу частину вироблення гормонів, яка раніше вироблялася жіночими яєчниками.

Сучасний спосіб життя з його швидким темпом і різноманітними звичками має тенденцію до збільшення стресу, додайте до цього неадекватний спосіб життя і нездорову дієту, і наднирники будуть напружуватися до межі.

Не забувайте і про щитовидній залозі.
Хоча ця залоза здається непомітною, насправді вона відповідає за контроль всієї енергії у вашому тілі. Коли ви страждаєте від нестачі сну, якщо ви перевантажені роботою або перебуваєте в стані занадто великого стресу, щитовидна залоза повинна спрямовувати енергію на відповідні завдання.

Поради по догляду за менопаузою.

Хоча ніхто не може зупинити природні цикли життя, є багато речей, які ви можете зробити, щоб подбати про себе під час менопаузи. Нижче ми пропонуємо десять наших кращих порад по догляду при менопаузі, які допоможуть пом'якшити симптоми і допомогти вам перейти на новий етап життя.

 1. Розгляньте можливість гормональної терапії (ГТ)

Гормональна терапія - це один із способів догляду за собою під час менопаузи. ГТ наповнює організм гормонами, які більше не виробляються в організмі. ГТ може полегшити симптоми і допомогти запобігти остеопороз. Не кожній жінці потрібна ГТ, але багато знаходять від неї полегшення.

Переваги ГТ можуть включати зменшення припливів і потовиділення, збільшення вологості піхви, зменшення перепадів настрою і запобігання переломів кісток. Якщо симптоми менопаузи не піддаються лікуванню, поговоріть зі своїм лікарем про ГТ. Разом ви вирішите, чи підходить вам цей варіант.

2. Поговоріть зі своїм лікарем про ризики для здоров'я.

Навіть якщо ви знайшли способи управляти симптомами менопаузи, важливо звернутися до лікаря, щоб обговорити ризики для здоров'я, пов'язані з втратою естрогену. Якщо у вас є сімейна історія остеопорозу або серцевих захворювань, особливо важливо поговорити з лікарем. Захист серця і здоров'я кісток - один з кращих способів подбати про себе.

3. Купіть портативний вентилятор.

Припливи, спека і нічна пітливість - одні з найбільш частих симптомів менопаузи. Іноді може здаватися, що тобі завжди жарко. У громадських місцях чи на роботі у вас часто не буде особливого контролю над температурою в приміщенні, але у вас все одно є варіанти. Купівля портативного вентилятора - це один із способів подбати про себе, де б ви не знаходилися. Ви можете бути здивовані тим, що ця недорога машина може зробити для вас.

4. Використовуйте бавовна і льон.

Легкі тканини з натуральних волокон допомагають знизити температуру. Матеріали для нашої одягу, шкарпеток, простирадл і подушок бувають одного з трьох типів: синтетичного, натурального або їх комбінації. Тканини з синтетичних матеріалів, таких як акрил, поліестер, нейлон та спандекс, менш повітропроникні, ніж натуральні волокна, а це значить, що вони зберігають більше тепла.

Бавовна і льон - одні з найкращих засобів для зниження температури під час менопаузи. Ці тканини виділяють тепло, а не утримують його близько до тіла. Якщо ви потієте ночами, перевірте свої простирадла і ковдру, щоб переконатися, що вони зроблені з натурального матеріалу. Значно може допомогти перехід на бавовняна постільна білизна. Те ж саме і з одягом. Носіння природно повітряної тканини може полегшити симптоми в повсякденному житті.

5. Шари зносу.

Багатошаровий одяг - один з кращих способів контролювати свій комфорт і зберігати холоднокровність під час менопаузи. Виберіть три або більше верхні шари, щоб регулювати температуру протягом дня. Багато жінки надягають сорочку або футболку без рукавів з вільним верхом і легкої курткою або кардіганом, щоб позбутися від ознобу після припливу. Чим більше шарів ви готові зняти або одягнути, тим краще.

6. Змастіть зволожите.

Біль під час сексу - один з найскладніших аспектів менопаузи, тому що він може вплинути на близькі стосунки і самооцінку. Знайте, що у вас є варіанти. Багато жінок знаходять полегшення від лубрикантів на водній основі і зволожуючих засобів для піхви, які продаються в аптеці. Якщо ці варіанти вам не допомагають, запишіться на прийом до лікаря, щоб дізнатися про рецептурному вагінальному кремі з естрогеном.

7. Залишайтеся на зв'язку з друзями.

Перепади настрою зустрічаються під час менопаузи, і наявність друзів допомагає. Менопаузальные зміни можуть викликати розчарування і сприяти перепадів настрою, але спілкування з друзями може зробити перехід більш терпимим. Ви можете виявити, що друзі, що переживають ті ж зміни, відчувають себе дуже схожими на вас. Спілкування з друзями - один з кращих способів лікування менопаузи для вашого благополуччя.

8. Залишайтеся гидратированными.

Холодна питна вода допоможе регулювати температуру тіла. Якщо ви ще не почали носити з собою багаторазову пляшку з водою, можливо, зараз саме час. Пиття великої кількості води протягом дня - відмінний спосіб охолодити ваше тіло і допомогти йому підтримувати більш збалансовану температуру.

Питво достатньої кількості води протягом дня може допомогти зменшити гормональне здуття живота і відновити сухість шкіри і тканин. Пийте від восьми до дванадцяти склянок води в день, щоб уникнути зневоднення. Не забувайте кожну ніч залишати біля ліжка склянку прохолодної води. Питна вода після пробудження від нічного потовиділення може швидко полегшити симптоми.

9. Живи добре.

Ви можете виявити, що під час менопаузи ваш старий спосіб життя більше не працює. Менопауза впливає на все тіло, і вибір способу життя, який раніше здавався несуттєвим, тепер може викликати проблеми. Надмірне вживання алкоголю, куріння, відсутність фізичних вправ і нездорова дієта можуть сприяти погіршенню ваших симптомів або збільшення ризику для здоров'я.

Ніколи не пізно внести зміни до більш здоровий спосіб життя. Догляд при менопаузі означає турботу про своєму розумі, тілі і дусі протягом усього перехідного періоду. Прийняття більш здорової дієти і способу життя може зменшити симптоми і змінити ваше життя на краще.

10. Поговоріть зі своїм лікарем про добавки.

Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви зацікавлені в прийомі харчових добавок під час менопаузи або для запобігання пов'язаних з цим ризиків для здоров'я. Деякі жінки вживають кальцій або чорний кохош, але ці добавки підходять не всім. Дуже важливо поговорити зі своїм лікарем, щоб дізнатися більше про кращих варіантах для вашого тіла.

І ще один не маловажний питання при менопаузі-Лібідо.

Втрата лібідо (статевого потягу) і інтересу до сексу, сухість піхви і проблеми з сечовипусканням можуть підсилити стрес і дискомфорт, які жінки відчувають під час менопаузи.
У деяких жінок менопауза практично не змінює лібідо або інтерес до сексу. У деяких випадках відсутність менструацій і можливість завагітніти можуть навіть посилити статевий потяг жінки і дати можливість отримати від сексу ще більше задоволення. Як сказала одна з жінок: «Якщо ви запитаєте мене, чи вплинуло моє сексуальне потяг, немає, я насолоджувалася сексом. Насправді, я думаю, що хотіла більшого, а не меншого ».

  • Остерігайтеся дефіциту вітамінів взимку!
    Остерігайтеся дефіциту вітамінів взимку!
    Гіповітаміноз — це стан, при якому організму не вистачає необхідних вітамінів для ефективного функціонування. Це відбувається в основному в осінньо-зимовий сезон з-за обмеженого доступу до свіжим овочам і фруктам, а також низького рівня корисного УФ-випромінювання. Наслідки такого стану дуже шкідливі для організму — перевірте, чому і як цьому запобігти?
    Остерігайтеся дефіциту вітамінів взимку!
  • Гігієна .....Зору
    Гігієна .....Зору
    Технологія. Вдома або на роботі - скрізь нас супроводжують комп'ютери, Інтернет, планшети і смартфони. Те, що повинно сприяти нашій роботі або спілкування з іншими людьми, також може бути шкідливим при надмірному використанні.
    Гігієна .....Зору

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner