Кошик
197 відгуків
+380 6 7 6 370 370
+380 (67) 637-03-70Киев Алина
+380 (50) 320-37-87www.vivasan-original.com.ua
Додати відгук

Застосування ефірних масел

Радимо проконсультуватися з фахівцем перед початком застосування ефірних олій для вашої безпеки і досягнення найкращого результату. А також обов'язково провести тест на шкіру для визначення індивідуальної переносимості даного масла.

Для складання індивідуальних схем, зателефонуйте нашому лікареві - ароматерапевт!

Запис на Skype - КОНСУЛЬТАЦІЮ ЛІКАРЯ або дізнатися телефон лікаря:

                                                                 +380 6 7 6 370 370 Аліна

+380 6 6 6 705 033 Ірина

Ефірні олії майже нерозчинні у воді, тому перед застосуванням їх треба розчинити в эмульгаторе, а потім додати в воду. В якості емульгатора використовують сіль, молоко, мед, вершки, але найкраще ефірне масло розчинити в невеликій кількості базового масла (жожоба або авокадо).

Деякі ефірні масла можуть нейтралізувати дію гомеопатичних препаратів, тому, якщо ви їх приймаєте, радимо проконсультуватися з гомеопатом перед початком використання ефірних масел.

І звичайно, починати завжди слід з мінімальної для даного виду ароматерапії кількості ефірного масла.

Майже кожне ефірне масло має антисептичні, протизапальні і аналгетичні властивості. Майже всі ефірні олії надають позитивний вплив на психоемоційний стан організму, стимулюють обмін речовин і підвищення імунітету.

Але, тим не менш, у кожного олії є деякі особливості, які дозволили класифікувати їх за основними корисним властивостям:

- антисептичні й протизапальнібазилік, гвоздика, лаванда, ладан, лимон, ялівцеві ягоди, м'ята перцева, пачулі, ялиця біла, рожеве дерево, чебрець білий, кмин, чайне дерево, шавлія, евкаліпт;

- загоюютьгерань, лаванда, ладан, ялівцеві ягоди, пачулі, розмарин, троянда, рожеве дерево, евкаліпт;

- пом'якшувальніапельсин, жасмин, лаванда, троянда, кмин;

- омолоджуючігерань, жасмин, іланг-іланг, ладан, неролі, пачулі, троянда, рожеве дерево;

- заспокійливібазилік, герань, іланг-іланг, жасмин, лаванда, ладан, меліса лимонна, неролі, пачулі, ялиця біла, троянда, фенхель, чайне дерево;

- тонізуючіапельсин, герань, гвоздика, лимон, ялівцеві ягоди, м'ята перцева, розмарин, рожеве дерево, чебрець білий, шавлія, евкаліпт;

- м'язове розслабленнямеліса лимонна, ялівцеві ягоди, м'ята перцева, ялиця біла;

- підвищення чуттєвостіжасмин, іланг-іланг, неролі, пачулі, троянда, евкаліпт;

- загальнозміцнюючібазилік, герань, ялівцеві ягоди, м'ята перцева, евкаліпт;

- місцеве знеболюваннягвоздика, герань, ладан, ялівцеві ягоди, м'ята перцева, ялиця біла, розмарин, чайне дерево;

-очищення організму - базилік, ялівцеві ягоди, кмин, фенхель, евкаліпт;

- стимулюють ріст волосся герань, іланг-іланг, ладан, ялівцеві ягоди, неролі, розмарин, рожеве дерево, ялиця біла, чебрець білий;

- противоожоговыегерань, лаванда, евкаліпт, чайне дерево.

Зовнішнє (трансдермальное) застосування:

АРОМАВАННА

Цей спосіб ароматерапії дуже зручний для домашнього застосування і має потрійний терапевтичний ефект: біоактивні речовини ефірних олій впливають на організм через шкіру, органи дихання і з допомогою нюху.

Можливий прийом як загальної ванни, так і місцевої (сидяча, для рук або ніг у відповідності з рекомендаціями лікаря). Температура води ванни повинна відповідати температурі тіла і не перевищувати 36-37 градусів С. Час прийому – 10-20 хвилин.

Середня кількість масла для прийняття ванни: зазвичай 5-10 крапель ефірного масла, розчиненого у эмульгаторе (його можна розбавити столовою ложкою рослинного масла, чайною ложкою меду або половиною склянки молока), на середню ванну цілком достатньо. Найбезпечнішими маслами для всіх, хто може приймати ванну, є олії лаванди і ромашки, оскільки вони не викликають роздратування. Якщо ви хочете поекспериментувати з іншими, зверніть увагу на олії, які можуть викликати фотосенсибілізацію при прямому контакті з шкірою. Для дітей і літніх людей – у 2 рази менше. Перед прийомом ароматичної ванни слід прийняти душ. Після аромаванни не слід обполіскувати тіло акуратно промокнути рушником.

Захворювання серця, судин, печінки, онкологія, деякі види дерматитів є протипоказанням до прийняття аромаванн.

ВАННА ДЛЯ НІГ І РУК

Як добре, коли не болять ноги, а ступні - дуже важлива область в ароматерапії. Це пов'язано як з їх рефлекторними точками, які впливають на всі ділянки тіла, так і з тим, що шкіра ніг швидко вбирає ефірні масла. Цінність ванн для ніг визнана протягом сотень років. Ванночка для ніг є прекрасним способом побалувати себе і дуже практична у ситуаціях, коли повноцінна ароматерапевтична ванна неможлива; наприклад, для інвалідів та літніх людей або для людей, у яких є тільки душ у квартирі. Ванночки для рук заспокоюють людей з болями в суглобах. Додайте 2-4 краплі вибраного вами ефірного масла в миску з водою. Прохолодна вода оживає, а тепла розслабляє.

АРОМАССАЖ

Аромамасаж багаторазово підсилює вплив ефірних масел, стимулюючи обмінні процеси і мікроциркуляцію в зоні дії. При цьому вид масажу і ефірної олії залежить від ваших цілей і потреб. Для аромамасажу 5-10 крапель ефірної олії розчиняють у 50 мл базового масла або масла для тіла.

Альтернативою масажу може стати розтирання або компрес з ефірними маслами, які швидко впливають безпосередньо на проблемне місце, а крім того, їх легко зробити без сторонньої допомоги. Розтирання: 10-15 крапель ефірного масла або суміші масел розчиняють в столовій ложці базового масла і круговими інтенсивними рухами втирають до повного всмоктування в потрібну зону.

Для компресу (гарячого або холодного) застосовують суміш 5-15 крапель ефірних масел на склянку води, або 5 крапель масла на 1 чайну ложку горілки. У випадках, коли необхідно впливати на досить велику ділянку тіла, обгортання застосовують.

Для невеликих за розміром зон впливу користуються способом аплікації, прикладаючи до зони дискомфорту вату або марлю, змочену в суміші з ефірним маслом.

ПРЯМЕ НАНЕСЕННЯ

Деякі ефірні масла, такі як масло лаванди і чайного дерева, можна наносити безпосередньо на шкіру, щоб заспокоїти незначні укуси комах, подряпини та опіки.

ПОЛОСКАННЯ ГОРЛА

Спочатку ретельно змішайте ефірне масло з чайною ложкою мед або соди. Потім розбавте теплою водою до розчинення меду. Полощіть горло невеликою кількістю і виплюньте. Використовуйте 1-2 краплі на 30 мл теплої води. Антисептичний і антибактеріальний ефект ароматерапевтических ефірних олій може бути ідеальним для освіження дихання, підтримки здоров'я ясен і т. д.

ОБОГОЩЕНИЕ КОСМЕТИЧНИХ ЗАСОБІВ

Збагачення косметичних засобів (кремів, шампунів, масок, скрабів) дозволить надати необхідні якості вашій косметичного засобу, зробивши догляд більш ефективним. Для збагачення краще використовувати прості за складом косметичні засоби, призначені для нейтрального щоденного догляду. Зазвичай на 10 г основи додають 2-5 крапель ефірного масла.

А змішавши базові або рослинні масла, кисломолочний продукт, рослинну маску з декількома краплями ефірного масла, ви створите індивідуальне косметичний засіб з урахуванням особливостей вашої шкіри.

РОЗПИЛЕННЯ В ПОВІТРЯ (інгаляційні методи):

Аромалампа (аромадиффузор)

Один з найбільш приємних і легких способів аромотерапії в домашніх умовах. Просто капніть кілька крапель ефірної олії (з розрахунку 2-3 краплі 10 кв .м площі кімнати) у воду. Перед застосуванням аромалампи приміщення слід провітрити, потім закривши вікна і двері.

Існує безліч різних видів аксесуарів для ароматерапії. Але ми радимо використовувати сучасні ультразвукові аромадиффузоры, які не тільки безпечні і економічні, ефективно насичують повітря фітонцидами ефірних масел, але і зволожують його, розпилюючи дрібнодисперсний холодний «туман», насичений бажаним ароматом. При цьому вплив ефірних масел більш м'яке.

Аромалампа принесе задоволення, поліпшить настрій, вносячи гармонію і комфорт, а також очистить повітря в приміщенні, запобігти поширенню інфекції і інших бактерій. Створить настрій і поліпшить мікроклімат у вашому будинку.

Ароматизацію приміщень можна зробити і з допомогою простого пульверизатора, розпорошивши в повітря суміш холодної води (200 мл), від 3 до 10 крапель масла або суміші масел, додавши для стійкості 1 ч. л. алкоголю.

Інгаляція

Простий і ефективний спосіб використання аромотерапії в домашніх умовах. Радимо проводити тільки холодні інгаляції – вони більш ефективні, особливо якщо проводяться за допомогою спеціальних приладів-інгаляторів. Гарячі інгаляції можуть погіршити стан хворого, сприяти поширенню інфекції, підвищити температуру тіла.

При холодних інгаляціях ефірне масло можна просто вдихати з флакона, а також капнути його на подушку, серветку, аромакамни, в аромакулон або в склянку з гарячою водою.

При використанні інгалятора-небулайзера дотримуйтесь інструкції конкретного апарату.

Основні протипростудні антисептичні масла для інгаляцій: чайного дерева, чебрецю, ялівцевих ягід, ялиці білої, евкаліпта, розмарину, рожевого дерева, лимона, м'яти перцевої, меліси лимонної.

Аромабаня відноситься до інгаляційним методами ароматерапії, оскільки вплив ефірних масел відбувається виключно через органи дихання.

Суміш ефірних масел з холодною водою (5-10 крапель на ківш води) періодично виливають на нагріті поверхні парилки.

Складання парфумерних композицій і духів із суміші ефірних масел і спирту з водою дозволить створити індивідуальний аромат для підйому емоційного фону.

ВНУТРІШНЄ ЗАСТОСУВАННЯ

Ефірні олії можна використовувати для внутрішнього використання, але це не повинно відбуватися без належних знань. Французька система ароматерапії заснована на використанні ефірних масел в якості «ліків», але в цій країні для роботи «ароматерапевтом» потрібна кваліфікація, аналогічна кваліфікації лікаря. Тому ми не рекомендуємо приймати ефірні масла всередину без рекомендації кваліфікованого терапевта.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner